Stogo dangų įrengimas        Pastatų šiltinimas        Apdaila       Skardinimas    Hidroizoliavimo darbai

„Deformacinė siūlė“

Dengiant didelio ploto statinius, reikia įvertinti konstrukcijų ir jas sudarančių medžiagų plėtimasį, arba susitraukimą. Dėl skirtingo temperatūrinio poveikio, ar kitų veiksnių, (pvz. pamatų netolygaus sėdimo ir pn.) atsiranda vidiniai įtempimai, kurie deformuoja pastatų konstrukcijas. Tai yra pavojinga, todėl siekiant išvengti konstrukcijų deformacijų, įrengiamos deformacinės siūlės, kurių sujungimuose naudojamos įvairios elastingos medžiagos, turinčios grįžtamąją deformaciją.

Temperatūrinė siūlė

Šiuose mazguose įrengiama speciali šilumos ir vandens izoliacija. Siūlėse turi nelikti plyšių ir kartu konstrukcijos turi turėti galimybę „saugiai deformuotis“, tai yra dėl susidariusių įrąžų šiek tiek pasislinkti viena kitos atžvilgiu. Jų dydis priklauso nuo temperatūros linijinio plėtimosi koeficiento, t.y. nuo temperatūrų skirtumo ir pastato dydžio (tai numatoma projekte). Stogo viršuje (virš deformacinės siūlės) daromas šiltinamosios medžiagos ištįsas nutraukimas, t.y. sujungiama, laisvai suglaudžiant vatos plokštes. Virš jų dedamas papildomas vatos tūrinis  elementas ir sustiprinama papildomomis ritininėmis dangomis, kurioms paliekama pasislinkimo galimybė (prilydoma „laisvai“, neįtempiant). Ši detalė, jei dažnai vyksta temperatūros pokyčiai, žymiai stipriau tampoma ir varginama, todėl turi būti įrengta iš medžiagų, atlaikančių didesnius įtempimus ir galinčių deformuotis netrūkinėjant prie žemesnių, arba aukštesnių temperatūrų. Papildomai rekomenduojama į tarpą įdėti specialias elastingas detales.


_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Posted by admin On rugsėjo - 25 - 2010